KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Kopparstick 11707369
*
nr 1170 7369
Kopparstick
6 st, Palmstruch, Svensk botanik, handkolorerade, 1800-talets början, motivet: 19x11
Följerätt
Utrop:
1.200 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 mars 2018
kl 19:45:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/3 19:36:29
1
900 kr
19/3 19:40:52
2
Vinnande bud
- Tema
19 mar
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...
Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik handkolorerade kopparstick palmstruch svensk botanik
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:32
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:22
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:14
-
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:36
*
Kopparstick
Läs mer om Grafik
nr 1170 7369
Kopparstick
6 st, Palmstruch, Svensk botanik, handkolorerade, 1800-talets början, motivet: 19x11
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.200 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 mars 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/3 19:36:29 | 1 | 900 kr |
19/3 19:40:52 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
19 mar
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik handkolorerade kopparstick palmstruch svensk botanik
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:32 -
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:22
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:14 -
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:36